| Laura_2600 a întrebat:

Buna la toata lumea, am o intrebare la care este destul de dificil de raspuns dar sper ca totusi cineva cunoaste un raspuns. Vreau sa devin insotitoare de zbor dar sufar de ambliopie si vreau sa stiu daca trebuie sa-mi iau gandul de la tipul asta de cariera sau este totusi posibil, stiu ca se fac controale oftalmologice inainte dar nu stiu daca ma accepta asa, de vazut vad cu lentile de contact

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Incercarea moarte...Cand m-am angajat in armata pe noi ne-a pus sa citim acele litere si atata tot.Dai si tu un ciubuc cand te va trimite sa-ti completezi fisa medicala. Daca esti din Bucuresti cred ca te va trimite la Spitalul Militar Central la aeronautica unde se verifica pilotii.

1 răspuns:
| jesythomson a răspuns:

scrie in regulament trebuie sa fii perfect sanatoasa si sa ai o vedere buna.Dar totusi merita sa incerci.inainte de a te inscrie la scoala pentru aviatie fa-ti toate testele sa vezi daca te incadrezi cerintelor.