| CarollineForbs a întrebat:

vreau sa inlocuiesc ochelarii pe lentile de contact si vreau sa va intreb daca oftalmologul ti le da deodata dupa ce te adresez sau trebuie sa faci anumite controale pentru aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Iti da reteta imediat dupa primul control. Mergi la el, verifica daca ai nevoie si el stabileste ce dioptrii ti se potrivesc apoi te trimite catre un magazin(daca detine sau are contract cu unul) sau te duci tu cu reteta si iti achizitionezi lentilele cu tot cu o rama poate chiar gratuita, daca o ai la oferta.

| CarollineForbs explică (pentru Donsavas):

Dar nu stii cam cat costa?

| Donsavas a răspuns (pentru CarollineForbs):

Cu trimitere de la medic, consultatia poate fi gratuita. Fara bilet, costa 50-100 lei.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Multumesc pentru funda!

| Sk8erLife a răspuns:

Cel mai probabil o sa iti faca un control sa poata sa ti dea lentilele cu dioptriile potrivite.

| hyperbeast777 a răspuns:

Te-as ruga sa te gandesti de doua ori inainte sa treci de la ochelari la lentile stiu ca ochelarii nu arat prea bine dar am auzit cazuri in care altii siau luat lentile de proasat calitate si li sau infalmat rau ochiul sau se mai poate pune microbi pe lentile ai grija!