| DianaSimona a întrebat:

Hei Hei. Am si eu o intrebare, pentru postul de controlor de zbor care este maximul pentru problemele de vedere la distanta? Eu am -3 si vreau sa stiu daca e posibil sa devin controlor de zbor

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un job precum controlor de trafic aerian este zero toleranta, adica nu exista minim sau maxim acceptabil la miopie, fiindca acolo este un job unde acuitate vizuala este critica, de aceea conditia este obligatorie si eliminatorie, sa ai ochii perfect sanatosi.

Alege-ti alta slujba, orice pe lume asta, numai ceva unde vederea trebuie sa-ti fie perfect sanatoasa, fiindca nu esti altfel eligibila.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat