| IamFantastic a întrebat:

la un liceu de matematica informatica la care se intra cu media 7 e la fel de greu ca la un liceu tot de mate-info unde se intra cu media 8, 9?

Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Nu, nu este, probabil vei lucra un manual de M3 (mate) care este mai usor. La liceele mai bune se lucreaza M1.

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Materiile,programa implicit gradul de dificultate la un liceu de mate-info (de oriunde in Romania) sunt aceleasi --- asta, chiar daca ultima medie de admitere este mai mare sau mai mica la un liceu fata de altul. Diferenta intre ele o da performanta elevilor si profesorilor deopotriva!

| Vladuthz a răspuns:

Logic ca nu, iti dai seama ca liceul ala o fi fost vreo scoala de sunt, si anterior a fost facuta liceu cu profil mate info.

| Vladuthz a răspuns:

Sunt*

| Hirako a răspuns:

Da, si la un liceu de mecanica unde se intra cu 2, 3 e la fel de greu ca la Liceul Militar big grin

Nu, cum sa fie la fel de greu?

| DarkShina5566 a răspuns:

Depinde de liceu.Intreaba copii care sunt in licee de 9 si de 7.Sa stii ca si la cele,, liceele slabe'' se cer pretentii destul de mari.Iti spun din propria experienta. Acum tu decizi unde vrei, ca practic de asta te duci la liceu sa inveti nu sa stai degeaba.

| Mitsuri10 a răspuns:

Nu! Nu este la fel de greu.Este mai usor la cel cu media 7happy! Sper ca te-am ajutatwinking!

| BlackRose95 a răspuns:

Aici depinde de profesori(cat de usor dau notele si cat de mari). In mod normal nu, dar iti spun din propria experienta. De exemplu, eu am intrat intr-un liceu bun(cam de 8, 5) si se dau note foarte mari si foarte usor, iar colegii din generala au intrat intr-un liceu de 6 si sunt corigenti. Daca ai ales un liceu intereseaza-te despre el, intreaba-i pe cei care sunt elevi acolo.

| mattdemon a răspuns:

Da e la fel de greu dar nu o sa ai concurenta in clasa

| SweetDreams a răspuns:

Depinde de profesori. happy

| MariaPink9 a răspuns:

Da,normal.Oricum,sincer te sfatuiesc sa nu te duci la mate-info. Este foarte greu, iti zic din propria experienta.Asa imi ziceau si mie prietenii ca " nu te duci la mate-info ca e greu ".dar eu nu ii credeam.si acum sunt a 10 a si crede`ma k nu mai rezist. straight face

| wildlyon a răspuns:

Nu este, dar la bac este la fel de greu. Daca vrei sa iti alegi un profil, gandeste-te mai intai ce materii iti plac, apoi vezi media. Succes

| ExXoTiCo a răspuns:

Nu, nu este la fel pentru ca daca intri la un liceu de mate info cu media 7 pretentile de acolo nu sunt prea mari adica de 10 pe linie si olimpic pe judetlaughing, de exemplu eu sunt la un liceu de mate info unde s-a intrat cu 9, 30 si sunt pretentii cam mari pe cand la alea mai slabutze pretentii mici.Dar note maribig grin Pentru ca la un liceu cu media de 7 nici profesorii nu sunt foarte foarte buni adica cei mai buni se duc la liceele cu medie de la 8, 60 + sa zicem.
Sper ca te-am ajutat.

| Kenvi a răspuns:

Cam da tot la fel e doar cadru didactic difera si modul de predare.

| Dany1996 a răspuns:

Depind,dar de obicei nu este la fel de greu.

| valentinna a răspuns:

Buna,da este la fel de greu.Eu am fost la mate info si m-am transferat la stiinte ale naturii pentru ca era foarte greu.