| InspectorulTPU a întrebat:

Daca am avut media mica la matematica din clasele 5-6 in a 7 in sos pot sa repar pentru a intra la un liceu de info/mate?

4 răspunsuri:
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Buna`!`Inprimul rand ca sa intri la liceu trebuie sa ai media claselor 5-8 si media de la examenele de capacitate mai mare decat ultima medie din anul precedent la profilul la care vrei. Oricum orice se poatehappydeci bafta la invatat si o sa intri unde vrei tu daca te straduiesti putin happy
Bafta`!`

| Alecsandri a răspuns:

Poti sigur, nu conteaza media dintra a5-a,a6-a,a7-a sau a8-a ci conteaza media generala a toate materiile nu a uneia singura.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefe a răspuns:

Pai trebuie oricum sa muncesti foarte mult ca sa intri la infomate, in plus la examenul din cls a opta trebuie sa iei cel putin peste 9