| anonim_4396 a întrebat:

m-au sunat sa merg vineri la un casting de par
loreal, iar eu am acceptat, dar apoi mi-a spus o colega ca ne-a chemat profesoara de mate urgent la scoala ca trebuia sa ne puna ne incheie situatia, iar eu credeam ca e ceva urgent, si uitasem ca trebui sa-i sun pe cei de la loreal si sa-i spun ca nu mai pot veni, dar ei m-au sunat si sau suparat foarte tare, si acum regret ca am fost la scoala, trebuia sa merg la casting, credeti ca o sa mai ma cheme la castinguri? ca am observat ca sau suparat foarte tare, eu ma gandesc ca este datoria lor sa mai ma sune si la alte castinguri nu? ca am luat un examen la ei(rasp va rog.multumesc

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Firmele cu prestigiu pun mare pret pe seriozitate, punctualitate. Ei nu cred ca mai iau in calcul o persoana care ii trateaza in deradere. Ar fi trebuit sa ii suni sa ii anunti.

mira
| mira a răspuns:

Firmele importante pun mare pret pe punctualitate si seriozitate.Ar fi un noroc sa te mai sune.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La ei punctualitatea e pe primul loc mai ales ca au de unde alege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bila neagra sau cont ignorat definitiv... depinde de raspunsul pe care l-ai dat - daca nici nu i-ai sunat slabe sanse sa mai aiba incredere in tine - in astfel de cazuri nu prea mai merge nici o scuza...

| varza a răspuns:

Nu cred
ar trebui
sa iei tu
legatura cu ei
ca.
sa le ceri sQuzewinking