| deni497 a întrebat:

Bună, mă gândeam să dau la Facultatea de Film (mai exact la regie de film și tv), mă pasionează acest domeniu, dar nu știu dacă m-aș descurca. Cat de grea este admiterea și facultatea per total?

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Https://unatc.ro/......e_film.pdf

În link-ul de mai sus ai metodologia de admitere de anul trecut. Din câte am auzit admiterea nu e așa de grea dacă le ai cât de cât cu arta cinematografică, iar facultatea am înțeles că nu e chiar grea per total. Și pe mină mă pasionează acest domeniu și voiam să dau acolo, dar nu știu dacă intram la buget și taxele sunt mari. Așa că am intrat la FEAA la Iași, fiindcă îmi place, parcă, puțin mai mult partea economică și îmi poate asigura un loc de muncă mai stabil pe piață. Acum depinde de ceea ce îți place ție.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

" Ana22Maria: Facultatea de Film (... Cat de grea este admiterea"

dacă ești bun/ă, intri din prima, dacă nu, probabil niciodată