| litere123 a întrebat:

Bună. Știe cineva dacă admiterea la Facultatea de Drept din Brașov se face pe bază de dosar? Facultatea de Drept din Brașov e cea mai bună facultate din România, în acest domeniu mă refer?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Hexagonul Facultăților de Drept din Romania - 2019
Update 19 aprilie 2019 (Data 17 - 20 aprilie 2019)
Locația Facultatea de Drept, Universitatea din București
: Clasamentul final :
Echipa Facultății de Drept a Universității de Vest din Timișoara ocupă locul I. Având în vedere egalitatea de puncte între Locul 1 și Locul 2, pentru realizarea departajării a fost avută în vedere clasarea pe locul 1 a echipei Facultății de Drept a Universității de Vest din Timișoara la două dintre probele științifice, Drept constituțional și Drept penal.

Art. 8 din Regulament. În cazul egalității de puncte, se va proceda la departajarea echipelor pe baza următoarelor criterii, aplicate în această ordine: numărul de puncte obținute la probele științifice; numărul de probe câștigate in total

CLASAMENTUL GENERAL
Locul I
Echipa Facultății de Drept a Universității de Vest din Timișoara
(92 puncte)
Locul II
Echipa Facultății de Drept a Universității din București
(92 puncte)
Locul III
Echipa Facultății de Drept a Universității din Craiova
(84 puncte)
Locul IV
Echipa Facultății de Drept a Universității „Babeș-Bolyai" din Cluj-Napoca
(68 puncte)
Locul V
Echipa Facultății de Drept a Universității „Lucian Blaga" din Sibiu
(46 puncte)
Locul VI
Echipa Facultății de Drept a Universității „Alexandru Ioan Cuza" din Iași
(38 puncte)
https://www.universuljuridic.ro/hexagonul-facultatilor-de-drept-2019/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e cea mai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Nici pe departe. Nu este clasificata nici macar in top 10.