| Ysa232 a întrebat:

Ma gandesc de ceva vreme. ce profesie ar fi mai buna :
- Medic Legist
- Medic Chirurg
Ma puteti ajuta? Dau fundita!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Medic legist, in mod clar!
iti dai seama ca n-o sa ai niciodata vreun proces de malpraxis?
Mortii nu te dau in judecata!
Deci: medic legist! Fara nicio indoiala!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca legist cred ca ai avea parte de cadavre si oameni desfigurati, chirurg eu zic ca e mai ok, nu ca ar fi mai usor dar macar lucrezi cu oameni vii. Iti urez mult succes, medicina din cate stiu eu este foarte grea, si nu toti bobocii ajung doctori.

| MaliciousDeath a răspuns:

Eu as alege medic legist.
E mult mai comod...si dupa cum a zis si ardnaxur, mortii nu te dau in judecatalaughing.In chirurgie e mereu o lupta contracronometru.Nu-ti permiti sa gresesti si ai foarte multe responsabilitati. Tine si de caracterul tau totusi, dar cu al meu nu cred ca e compatibila.