| dodo1530 a întrebat:

Daca termin facultatea de medicina, care sunt absolut toate meseriile pe care le pot avea? ex: medic de familie, stomatolog, chirurg, pediatru, medic legist, anatomo-patolg...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar stomatolog nu poti fi, pentru aceasta trebuie facultatea de stomatologie.
Poti alege una dintre celelalte specialitati, bineinteles pentru aceasta trebuie sa reusesti la rezidentiat, pe unul dintre locurile scoase la concurs.

| darrio2007 a răspuns:

In functie de notele pe care le vei avea la examenul de rezidentiat iti poti alege specializarea.

| neutrino a răspuns:

Cred ca ai incurcat meseria de medic cu cea de macelar.

| Dutza_Andutza_1984 a răspuns:

In comtinuarea listei tale:chirurg cardio-vascular, chirurg general, chirurg cerebral, asisenta/asistent, farmacista/farmacist