| valentin305 a întrebat:

Bună! Mă poate ajuta cineva cu pașii necesari pentru a mă înscrie la școala de agenți de poliție Câmpina? Unde se fac înscrierile și care e termenul limita pentru sesiunea din primăvară?

Răspuns Câştigător
| catalin09023 a răspuns:

Salut, din nefericire, examenul de admitere este in curs (acum are loc evaluarea medicala)
Urmatorul examen de admitere va ava loc in lunile: aprilie-iunie.
Ce trebuie sa faci?
1. Sa te pregatesti. (Gramatica Limbii Române, Limba engleză/franceză, Ed. Civică, Logică, Legislație)
Ai aici tematica: https://www.scoalapolcj.ro/......-ale-m.pdf

2. Pregătește-te la sport: din câte știu, traseul a suferit câteva modificări privind înălțimea unor elemente, dar în rest a rămas același. (Ai aici traseul: https://www.youtube.com/watch?v=Ne9IyygtM0M )

3. Așteaptă perioada de înscriere. Urmărește pe site-ul școlii la care vrei să candidezi, sau pe: https://www.mai.gov.ro/......fesionala/

4. Imediat când aflii că se organizează un nou concurs de admitere, intră pe site-ul ipj-ului tău și la secțiunea Carieră vei afla detalii cu privire la ce trebuie să conțină dosarul de admitere.

5. Întocmește dosarul, du-l la IPJ, și prezintă-te la probe.
Succes!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca nici sa dai un telefon e greu, ce se va intampla cand va fi nevoie sa alimentezi?

| valentin305 explică (pentru cristimihailov):

Mă interesează un pas de început, după aceea mă descurc eu. Nu este vorba despre un apel amărât. Dacă nu poți să ajuți pe cineva, nu mai comenta aiurea. Cât despre alimentare... nu ai tu de unde să afli ce știu eu să fac și ce nu. "nici să dai un telefon e greu"

| cristimihailov a răspuns (pentru valentin305):

Atunci ocupa-te de problema si nu ne mai pierde timpul pe aici. Nici noua, nici tie.

Răspuns utilizator avertizat