| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,mâine o sa am diploma de bac și oscilez între psihologie și relații internaționale, oare ce domeniu să aleg? Dau funda! Sunt foarte confuză.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hai măi Andreeaioan adică tu iți stabilești viitorul funcție de ce (bălării) iți spun niște necunoscuți pe un site oarecare?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă alegi psihologia alegi o erezie, căci ea se bazează pe psihic, care nu există.
Dacă alegi relațiile inteernaționale, dacă nu ajungi să devii apoi cel ce așează marfa pe raft la mall, ai șansa de o carieră internațională, unde vei aplica și psihologia, despre care ți-am spus mai sus.

| Werrich a răspuns:

Psihologie.

| Invictusman a răspuns:

Nu ești făcută pe tru psihologie tu, de abia scoți doua vorbe, psihologii vorbesc mult.
Alege cealaltă varianta.

| dinaprilie a răspuns:

Vrei sa ramai cat de cat intreaga la cap? Mergi la relatii internationale!

| isemilia a răspuns:

Felicitari ca ai promovat examenul. Oricare din facultati, e doar alegerea ta. Daca vrei sa ajuti oamenii, sa ii intelegi, atunci psihologia. Daca te pasioneaza mai mult ceea ce tine de relatii internationale, atunci alege asta.

| Celestina003 a răspuns:

Ambele laughing

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Celestina003):

O să devină psiholog internațional laughing

| Invictusman a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu poate deveni ceva ce chiar ea are nevoie. Urmareste-i întrebările cu atentie și o sa vezi despre ce vorbesc. Sunt uimit ca a luat baculhappy

| Silwian a răspuns:

Daca pana la varsta asta n ai habar ce vrei sa faci....Esti varza!laughing)

| Rihanna20B a răspuns:

Psihologie