| Stefaniahruhlaw a întrebat:

Momentan studiez la facultatea de drept si aș vrea să ma lamuriti cu niste raspunsuri:La terminarea facultații, având in vedere ca ma pasioneaza criminalistica, as putea lucra in domeniul criminalisticii? Dacă o astfel de materie ma atrage, ar putea insemna faptul că asta e cel mai bun drum de urmat? La finalul facultatii se elibereaza foaie matricola? La angajare atata la stat cat si la privat, se cere foaia matricolă?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura facultatea de drept cu criminalistica, in aceasta este nevoie de specialisti in diferite domenii si nu de juristi, asa ca nu vei putea lucra.
Vezi detalii si aici:
https://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/

| Stefaniahruhlaw explică (pentru Ioandelasal):

A,deci sa inteleg ca ar trebui sa urmez o scoala de politie pentru a putea lucra in domeniu.
Va multumesc!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stefaniahruhlaw):

Nu neaparat o scoala de politie, la criminalistica se angajeaza si alti specialisti, ai vazut ce spune un criminalist.