| Andreea201012 a întrebat:

Buna nu stiu cu ce sa incep eu acum cateva zile am fost cu prietena mea sa se intalneasca cu prietenul ei si prietenul ei a zis sa caute un prieten si pentru mine si a venit la locul intalniri cu el si am stat pe o bank amandoi si am vb multe chesti dar dupaceaia el se tot uita in ochi mei si eu in ochi lui si neam indragostit amandoi dupa aceea ne-am sarutat neam tinut in brate si eram impreuna de martia asta si am fost cu el 4 zile adica neam desp acum 2 zile cand am facut cu el 4 zile pentru ca cineva i-a zis ca cica eu am cerut id lui altcineva sa fiu cu celalalt si el s-a suparat iar noi neam desp si dupa aceea le zicea la prietenele mele ca neam desp ca nu ne potriveam eu in seara aia plangeam o gramada si imi venea sa ma omor cand vedeam ca m-am desp de el si nu imi venea sa cred doar el e mai mare decat mine cu 5 ani si el tot zicea ca ne potrivim si ca suntem rac amandoi si chiar am pus la suflet ce tot zicea el si acum am devenit dependenta de el si nu mai pot sa il uit si el mi-a zis ca cauta o fata ca sa isi faca nevoile cu ea pentru ca eu nu vreau trebuie aia si nu sunt mik pentru a face asa doar ca nu simt nevoia si acum plang in continu cand ma uit la pozele lui si acum suntem doar amici si ma doare faptul asta si imi vine sa ma omor pentru ca viata fara el nu existasadDATI un sfat ce sa fac fundita:X

Răspuns Câştigător
| Alexstrasza a răspuns:

Draga Andreea, gandeste-te ca nu e nici primul nici ultimul baiat de pe lume! Cati or sa mai fie si cati or sa mai faca si or sa mai zica fel si fel de prostii, iar faptul ca el s-a despartit de tine pentru ca "cineva i-a zis ca ai cerut un id, etc etc" a fost pretext pentru despartire. Daca un baiat te face sa plangi atata, ce ai de gand atunci cand o sa ai muuuuulte relatii, si cand te gandesti ca vor fii probabil unele lungi si dupa luni de zile realizezi ca sunt minciuni toate, ce ai de gand sa faci?!

Revino-ti, linisteste-te, calmeaza-te, gata! Capul sus, ca doar te-o facut mami tarewinking

6 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Revino`ti Fato! Bietii spun multe la ei se numeste vrajeala.ei mint deosebit de frumos iar tu nu trebuie sa te lasi din prima.dar lasa asta viata merge inainte cu sau fara el o sa-l uiti repede nu este sfarsitul lumii si el singurul baiat ramas e plina lumea de multi altii ca el.el nu era pentru tine nu tu pentru elwinking o sa vezi ca o sa gasesti pe cineva mai bun decat el iar D`zeu ne-a dat o viata s`o traim asa cum este nu sa ne`o luam din cauza altora nu esti nici prima nici ultima care trece prin asta asa ca lasa tristetea si gandurile sinugigase de o parte si traieste`ti viata la maximwinking

| edytzu4 a răspuns:

Pai. nu o sa ma iau de tine ptc ai gresit cu gramatica, cu toate ca e strigator la Cer. Totusi eu te sfatuiesc sa nu te omori ptc viata e unica. De ce sa te sinucizi cand oricum o sa mori? Stai linistita. Mai sunt miliarde de baieti in lume. Undeva e cel bun pentru tine! Lasal pe el in pace sa isi faca nevoile cu altceva. El nu te merita!

| lulalica a răspuns:

Presupun ca ai 12ani, si ai foarte multe greseli gramaticale :/
In legatura cu dragostea ta pierduta laughing, sfatul meu este sa il uiti pentru ca el numai ''nevoi'' a cautat cu tine, din descrierea ta happy;
Incearca si gandeste-te la scoala nu la baieti fetito, si nu mai gandi in feluul ca fara el viata nu exista pentru ca o data ce el s-a despartit asa usor de tine inseamna ca nu te-a iubit si doar a profitat de tine, si si-a gasit si alta foarte repede, a uitat de tine.
Sper ca te-am ajutat intr-un fel happy
Bye!

| Aditzu1988 a răspuns:

1.Iti dau eu un sfat. Invata sa scrii cum trebuie.
2. Tipul cauta o fata cu care sa isi faca nevoile? Ti-a zis asta si tu tot il crezi un baiat minunat? woaw. Weak up.Esti mica ai tu timp de iubire adevarata.Asta e o adolescenta normala din partea unei fete inca necoaptawinking Vei supravetui

| Andr3y_6218 a răspuns:

Panicheaza'te! Omoara'te!

| sttep a răspuns:

Sfat: descopera lumea minunata si plina de farmec a semnelor de punctuatie