| CORONAVIRUS a întrebat:

O sa reușesc sa ma angajez ca asistenta doar dacă știu teoria iar practic nu am făcut?

8 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Am avut eu colege care nu stiau nici seringa s-o tina cum trebuie si le-au angajat ba pe la DSP ori cabinete private. sa nu mai zic ca unele nici diploma de bacalaureat n-o aveau.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru nicu991):

Alea sunt angajate pe alte posturi, decat asistente. In cel mai bun caz ca infirmiere. Ca sa fii angajata ca asistenta trebuie sa ai scoala si diploma. Nu confunda femeia de serviciu cu asistenta.

| nicu991 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cunosti persoanele despre care vorbesc eu? Nu prea cred, fiindca mi-au fost colege 3 ani la postliceala si le stiu cat de mult le ducea capul insa au avut relatii si-au intrat pe unde au intrat. Asa ca. despre ce vorbim?
Avea una pe Facebook pus la status "m-am angajat la DSP..." cand nici macar nu era postul scos la concurs pe site-ul lor oficial.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru nicu991):

Tu vii cu exceptii. Imi aduc aminte de un scheci in care un barbat intreba: Spune mandra cum ai facut de-ai ajuns asa de sus? (era vorba de functie), la care, pe fundal se canta refrenul din Paloma blanca: Cu-cu-ru-cu-cu.

| nicu991 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ca nici n-o fi asa... rolling on the floor

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Nu ai specificat ce asistentă

| CORONAVIRUS explică (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

Generalist

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CORONAVIRUS):

In prezent pentru orice post de asistent se da examen.