| Spirituallife a întrebat:

Bună! Pareri pro si contra despre medicina dentara? Multi spun ca e piata plina de stomatologi si ca salariile mai ales la inceput sunt extrem de mici si ca nu merita.Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Castiga mai bine decat un medic care a facut medicina generala, nici medicul nu castiga mult la inceput(nicaieri nu castigi mult in primii ani), dar salariul de inceput la ei e e unul din cele mai mari(comparat cu salariile de inceput) si dupa ce ajungi la salariul mediu, ai avea un salariu de top in Romania.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești bun de tot in ceea ce faci, răzbești cu certitudine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că nu este adevărat.

| helpforyou a răspuns:

De ce sa nu merite. Or fi mici salariile la inceput. Dar daca esti specialist pe un domeniu categoric ca si venitul tau creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu glumești, nu?

Ca dentist aproape că dormi în puf. Glumesc acum, dar tu știi cât de bine se gâștigă în domeniu? Foarte bine!

Nu aș știi să-ți spun acum exact o sumă, deoarece ca și medic dentist trebuie să-ți deschizi cabinet privat/personal.

Asta ar fi cam singura chestie nașpa, că trebuie să-ți deschizi cabinet și acela ar fi cam scump la început. Adică dacă nu ai bani mulți strânși, da, atunci o văd cam complicată treaba. Îți trebuie pentru muuuuultă aparatură într-un cabinet stomatologic și poate și de aceea ideea că la inceput se câștigă prost. Daaaar în final găsești clienți și faci bani, mulți, deci nu te lua după nimeni, mai ales dacă ție chiar îți place ceea ce faci.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

* aș ști happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Ok! laughing Mulțumesc de informare! happy