Întrebare recomandată | Buciuta_Mica_1999 a întrebat:

Pot sa devin stewardesa dacă ma duc la stiinte sociale? Multumesc!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa devii ce vrei tu ducandu-te unde vrei. Conditia este sa faci si cursuri de specialitatea dorita. http://www.zf.ro/......e-14895605

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are absolut nicio legatura liceul cu meseria respectiva

| Donsavas a răspuns:

Nici macar doctoratul nu iti asigura locul de munca dorit,de vreme ce traim in democratie. Daca doreste compania sa te angajeze,vei lucra la ei,pe principiul acesta se merge. Tu trebuie sa cunosti engleza,franceza/germana si o limba exotica de preferat. Pentru a profesa intr-o asemenea cariera, iti sunt necesare studii de aeronautica, comunicare sau limbi straine. De fapt, poti termina orice facultate, tu doar trebuie sa fi capabila in a indeplini atributiile unei stewardese. (presupun ca deja cunosti atributiile)
Succes in toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se cere doar liceul, nu conteza profilul. nu trebuie cursuri de specialitate.

| CodyObrain a răspuns:

Poti sa devii ce vrei tu, chiar si omida.