| InoTkd95 a întrebat:

Desi sunt abia clasa a 9-a eu visez sa devin stewardesa. M-am interesat si as vrea sa stiu daca totusi merita sa visezi la asa ceva. Adica am inteles ca daca nu ai pile si nu sai spaga nu intrii si nu iti gasesti un job. Eu fac colegiul national pedagogic c-tin bratescu si sunt pe profilul stiinte sociale bilingv engleza. Studiez engleza, franceza si in particular germana. Credeti ca as putea sa gasesc un job de stewardesa in strainatate?

1 răspuns:
| iiCireshica a răspuns:

Hey, eu am sta un an jumatate in Italia, este un liceu in Rietti IPSSAR Alberghiero, cauta si tu pe net si intereseaza-te, acolo este si internat. aici este de chelneri mai exact daca faci studii acolo si stii limbi straine poti sa fii chelnerita pe croaziera, etc, sper ca te-am ajutathhee hee