| Saly01 a întrebat:

Bună seara! Am o mică nelămurire.  Pentru a beneficia de indemnizație de creștere a copilului, știu că trebuie să aduc dovezi de la fostul loc de muncă.  Doar că, cele 12 luni le voi acumula de la două locuri de muncă diferite, actualul și de la fostul magazin care s-a închis, iar patroni nu sunt din acest oraș, unde era magazinul și locuiesc eu. Intrebarea e  cum pot rezolva cu actele pentru indemnizație? O seară frumoasă vă doresc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adeverinta nu o obtii de la patroni ci de la firma de care a apartinut magazinul si acesteia trebuie sa te adresezi. O poti face printr-o scrisoare recomandata cu confirmare de primire si sa soliciti trimiterea adeverintei prin posta.