| 2Pac3Furious a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare. Sunt clasa a 12-a si chiar nu stiu ce sa fac dupa BAC. Ma gandeam intre politie si pompieri (subofiteri in ambele cazuri) dar nu ma pot decide. Imi puteti spune care este mai avantajoasa din punct de vedere al salariului, muncii prestate, factorii de risc, statutul etc. Unde merita sa dau si sa imi creez o cariera?

1 răspuns:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Ce te atrage mai mult? In ambele meserii sunt riscuri asa ca mai bine axeaza-te pe ce te pasioneaza cu adevarat. Unde te vezi peste 2-3 ani? Cam atat am putut sa scriu asa ca iti urez mult noroc.