| ReTz a întrebat:

Buna seara, as vrea si eu sa stiu de ce as avea nevoie pentru a ma putea angaja la Jandarmerie sau la Trupele speciale/interventie rapida happy. Acord funda

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici mai multe informații, http://www.jandarmeriaromana.ro/ro/Pagini/cariera_angajari.html
Pa, pa.

| stalin a răspuns:

Nu mai vorbiti prostii! ce treaba are academia de politie cu jandarmeria? sunt arme separate! sa revein la intrebarea ta..va trebuie dupa ce iei bacalaureatul, sa te duci la scoala militara de subofiteri
jandarmi de la dragasani sau falticeni, si sa faci scoala acolo timp de trei ani, sau doi, in ultimii ani paremise ca sa scurtat perioada de scolarizare la doi ani.atentie la media la purtare, stiam ca nu e acceptata o medie mai maica de 7. iar pentru trupe speciale, vei fi selectat cu siguranta daca factorii de decizie te vor considera apt! ai avea un avantaj daca ai fi practicat pana acum un sport de contact, oricare ar fi acesta..succes!

| WhothefuckamI a răspuns:

Cazier curat, conditie fizica excelenta, nicio problema medicala, academia de politie si test pshihologic. Succes!

| ReTz explică (pentru WhothefuckamI):

Academia de politie? pai ce treaba sa aiba ei cu politia big grin, nu trebuie' sa fac niste cursuri/antrenamente speciale?happy

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru ReTz):

Dar tu ce crezi copile ca suntem in desene animate? in afara de ce ti-a spus WhothefuckamI trebuie sa fi si inteligent, foarte inteligent