| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!

Eu am nivelul B1 la limba engleză, obținut în anul 2018 printr-un examen Cambridge, însă, eu acum sunt studentă la o facultate cu predare în limba engleză, iar nivelul meu la engleză nu mai este la B1.
Întrebarea mea este următoarea: Există vreo adeverință / vreun document pe care o/îl pot cere la secretariatul facultății care să ateste că nivelul meu nu mai este la B1 sau ar trebui să dau din nou Cambridge-ul / alt examen recunoscut pentru a atesta acest lucru?

Vă mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Cred că ar fi mai ok daca ai da din nou Cambridge ul

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Faptul ca ai urmat o facultate cu predare in limba engleza este mai mult decat un plus pentru un job unde se cere limba engleza avansat.
La astfel de joburi CV ul va trebui redactat in engleza si interviul va fi in engleza de asemenea.
Normal ar trebui de la facultate sa ai o certificare a competentei pentru limba engleza la nivelul avansat.
Mult succes in continuare,