| ιυвιтα a întrebat:

Bună seara, TPU! Aș vrea să știu dacă ați auzit de un examen de limba italiană, gen Cambridge(la engleza).o denumire, și câteva detalii gen : grad de dificultate, cat de recunoscut este, preț.. După mă voi interesa eu.
Mulțumesc anticipat!
Fundă!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, sunt 2 tipuri de Certificări/cursuri :
* C.I.L.S. = Certificazione di Italiano come Lingua Straniera
* C.E.L.I. 2-5 = Certificazione della lingua italiana.

Vezi detalii în Anexa 2 la O.M.E.C.T.S. nr. 5219/09.09.2010 de la linkul oficial :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_5219-09-09-2010.zip

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| HombreNatural a răspuns:

Tu esti la avatar iubita?

| HombreNatural a răspuns:

Aha, e clar atuncilaughing)) daca tot puneti poze, macar puneti naiba cu voi