| May2001 a întrebat:

Sunt în clasa a IX-a si as vrea sa va întreb dacă exista ceva examen de certificare a cunoștințelor pentru informatica, NU TIC, ceva cum e Cambridge-ul la engleza sau Goethe-ul la germana... ceva care sa ateste cunoștințele tale dar sa și fie recunoscut. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ecdl

| May2001 explică (pentru suntserios):

Dar ECDL nu e pentru TIC? Mie îmi trebuie pentru info- chestii gen C++.

| suntserios a răspuns (pentru May2001):

Mda... ai dreptate, nu exista modul de programare in ecdl.

Pentru asta exista facultati de profil... sau certificarei precum cele de la Microsoft sau oracle

| May2001 explică (pentru suntserios):

Ok. Multumesc!