| WhiteLife a întrebat:

Bună seara! Am înțeles că de luni Timișoara va intra în carantină. Daca sunt studentă și trebuie sa merg la facultate, iar traseul trece obligatoriu prin Timișoara (între legăturile de tren am de așteptat), este nevoie să cer vreo adeverință la secretariatul facultății sau este destul să completez declarația pe propria răspundere cum că sunt studentă și fac naveta? Multumesc.

Aceasta este știrea:

https://www.google.com/......na-1463519

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti trece linistita prin Timisoara cu trenul, nu ai nevoie de adeverinta si nici declaratie pentru aceasta.
Doar daca facultatea ar fi in Timisoara sau tu ai domicilia acolo ai avea nevoie de una dintre cele doua.

| WhiteLife explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos! O seara frumoasa!

1 răspuns: