| Sorin_Manuel_1998 a întrebat:

Bună seara!

In momentul de față sunt clasa a11-a la profil economic însă în ultima vreme m-am tot gândit la viitor. Oare pe ce/unde să merg mai departe.

M-am tot gândit și am zis ca o soluție ar fi ASE-ul. Însă nu știu foarte multe chestii despre această facultate. adică ce se face în primul an, ce departamente au etc.

Aș aprecia dacă poate cineva să-mi explice și mie câteva lucruri.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa cum ii este si numele, ASE-ul cuprinde facultati legate de economie, termen ce-ti este foarte familiar atata timp cat urmezi un liceu de profil economic.

| Dintrebare a răspuns:

Nu conteaza asa mult ce facultate faci. Daca vrei sa prinzi un post bun dupa, trebuie sa faci o facultate de stat la zi, sa inveti si sa ai note bune la examene/ licenta. Eu asa zic, sa mergi la ASE, daca se poate si cu predare bilingv