| RoseBlack01 a întrebat:

M-am hotarat sa dau la Academia de Informatii, insa am o mica problema. In clasa x-a datorita unor probleme mi s-a scazut nota la purtare la 7, in restul anilor am mediile la purtare de 9, 50, respectiv 10. Iar acum...nu stiu daca visul meu o sa se distruga doar datorita acelei medii de anul trecut. Va rog sa-mi raspundeti sincer daca stiti.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema.
Conditia este sa ai media generala la purtare, a tuturor anilor de liceu, cel putin 9. Tu vei avea media generala de 9, 12 - (10+10+9,50+7):4=9,125 - asa ca indeplinesti aceasta conditie.

1 răspuns: