| RebbiRebi a întrebat:

M-am înscris la Academia de Poliție și am depus acum ceva timp dosarul cu actele ce ni s-au cerut.
Ideea este ca eu am lucrat timp de doi ani in mai multe locuri și in mai multe orașe și trebuia sa atașam și cartea de munca/adeverințele in vechime la dosar, doar ca nu am avut suficient timp la dispoziție pentru a putea face rost de ele, așa ca am menționat pe CV ca nu am lucrat.
Se poate ca ei sa ma găsească și poate chiar sa ma exmatriculeze pentru ca am mințit?
Știe cineva?

7 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Copie dupa cartea de munca (acum in format electronic, nu fizica asa cum era inainte) o scoti de la ITM. Si e una. Acolo aveai toate locurile de munca pe unde ai fost.

| Sophieka a răspuns:

Un bun inceput in cariera de politist...Ca doar asta inseamna in Romania sa fi politist.

| MValentin a răspuns (pentru Sophieka):

Esti un om foarte gelos, pentru ca nu a avut timp si a scris ca nu a lucrat este un lucru chiar egal cu 0. Iti sugerez sa iti vezi de liceul tau tehnologic sau de profesionala in continuare si sa mai lasi internetul ca te tampeste

| Sophieka a răspuns (pentru MValentin):

Este dreptul tau sa crezi ce vrei, doar ca de multe ori ceea ce spunem despre altii, ne reprezinta pe noi.
"Intr-adevar sunt foarte geloasa" pe motivul ca noi, majoritatea, permitem unor oameni lipsiti de empatie, pregatire profesionala si inteligenta sa conduca tara si pe cei care lucreaza in politie / armata / jandarmerie / cadre medicale, care par a fi impotriva noastra, sa lucreze "pentru noi".
Langa mine este sectie de politie, vino sa vezi felul in care se comporta sau ne privesc cu scarba pe noi trecatorii / locuitorii din zona, de parca suntem rau facatori sau suntem in plus pe pamant.
In plus, sunt foarte rautaciosi si barfitori si intre ei, se mananc efectiv, am avut si am cunostinte si o ruda care a lucrat in politie si avand varsta legala pentru pensionare, s-a pensionat, abia asteptand sa termine cu ei.
Am intrebat odata pe centru doi politisti care aparent pareau cu o atitudine de "otel", unde se afla OPC ( am spus prescurcat) insemnand Comisariatul pentru Protectia Consumatorului, iar in momentul acela, politistii au devenit cu o atitudine de "otet", imi amintesc si imi vine sa rad, cum li s-a bulbucat ochii si se intrebat ce inseamna OPC, daca inseamna cumva protectia consumatorului, am intrebat ca da, si nu au stiut sa imi raspunda, asa ca m-am pus sa intreb persoane de pe strada, si surpriza, era vi-za-vi de noi, pe cealalta strada, intr-un ganj si sunt multe alte povesti. Deci de aici si atitudinea mea "rautacioasa" cand citesc sau aud tot felul.

Cu siguranta daca vroia, putea sa il puna cel putin pe ultimul, si sa le comunice lor aceasta situatie, iar tu nu esti avocatul ei. Dar in fine, cred ca, restul argumentelor sunt de prisos.

| Sophieka a răspuns (pentru MValentin):

Eu nu sunt la niciunul din liceele de care precizezi si ai grija inainte de a scrie ceva, te faci de ras. Nu stiu care este mai tampit in cazul asta.
Esti de prisos intr-o conversatie sau in argumentari cu mine.

| Sophieka a răspuns (pentru MValentin):

Mi-ar fi rusine sa indraznesc sa ii scriu cuiva, la cate mitocanii scrii, si adresezi intrebari penibile pe TPU.
https://www.tpu.ro/utilizator/ygey/intrebari/

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu cred ca o sa te exmatriculeze pentru ca nu ai declarat locurile de munca, poti sa le duci actele si sa le spui ca nu ai avut timp sa le strangi dupa admitere [ daca intri ].