| Ungurean_Alexandra_1991 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o indrumare directa, sa ii spun asa, am nevoie de diploma de economist ca sa obtin un post de munca, dar nu gasesc nicaieri un curs de calificare care sa aiba aceasta specializare. O mana de ajutor va rog.

2 răspunsuri:
| Amegadaisuki a răspuns:

DEpinde unde stai daca stai in Bucuresti te pot ajuta, Daca nu stai habar nu am happy

| DrGeorge a răspuns:

Cu un curs de calificare profesionala nu poti sa iesi direct economist.
Pentru asta trebuie sa faci facultatea.
Ex. ASE - Contabilitate sau Management Financiar Contabil, acolo diploma de licență echivalează specializarea de economist. Ex: Licențiat in științe economice in domeniul Administrarea Afacerilor.

Pentru a deveni economist trebuie sa ai studii superioare economice.