| Vilcu_Dumitrita_1996 a întrebat:

Buna seara, spuneti va rog frumos ce medie trebuie sa aiba o persoana care doreste sa invete la buget la o universitate in Bucuresti la drept pentru moldoveni, ar fi de dorit. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ca cetatean roman, ai drepturi la taxe gratuite, doar daca intrunesti conditiile facultatii (medii peste 9.50 samd)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti moldovean din Republica Moldova nu beneficiezi de gratuiti la taxele universitare, astea fiind valabile doar pentru cetatenii romani, dar tu, fiind cetatean strain, trebuie sa platesti taxe in euro pentru facultate, examene, cazare samd.

| Vilcu_Dumitrita_1996 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca am cetatenie romaneasca voi beneficia de taxe gratuite sau nu

| Vilcu_Dumitrita_1996 explică (pentru Vilcu_Dumitrita_1996):

Mersi mult de tot

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vilcu_Dumitrita_1996):

Da, ca cetatean roman, ai drepturi la taxe gratuite, doar daca intrunesti conditiile facultatii (medii peste 9.50 samd)