| nicolaeraluca a întrebat:

Sunt in clasa a XII-a si m-ar interesa Facultatea de Marketing de la ASE Bucuresti. Mentionez ca sunt eleva la uman, profil filologie, deci nu am mai facut matematica de doi ani, dar in clasele a 9 –a si a 10-a m-am descurcat destul de bine la matematica. Puteti sa-mi spuneti mai exact ce materii se studiaza la ASE Marketing si cat de grele sunt matematica si economia? Cat este taxa la Marketing si daca stiti, ce medie trebuie sa ai ca sa nu ajungi la taxa si sa te mentii la buget? Daca esti o persoana constiincioasa care are tot interesul sa invete poti sa te descurci fara prea multe meditatii la matematica si economie? Poti obtine o bursa de studiu din primul semestru sau doar din semestrul 2? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu am auzit pana acum ca ar exista licee in care sa nu se faca matematica decat in primii 2 ani. Pentru a intra si termina o astfel de facultate nu este suficient sa fii o persoana numai sarguincioasa, indiferent de cati bani vei baga in meditatii.