| PrESeUS a întrebat:

Buna seara TPU. Am observat ca pentru scoala de subofiteri jandarmi deja au avut loc înscrieri in anul 2018 la inceputul lui ianuarie ma poate ajuta cineva sa imi spuna daca in anul 2018 se mai fac inscrieri si daca da in ce luna. Daca imi puteti da si site-ul unde ati găsit informații ar fi perfect va mulțumesc pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| MILaurentiu999 a răspuns:

Salut! pentru subofiteri jandarmi si toate celelalte categorii se face admitere in fiecare an in perioada veri( nu stiu exact datele, poti sa le cauti pe cele din anii trecuti daca nu sunt afisate cele de anul acesta ca sa-ti faci o parere). Acea proba din ianuarie a fost organizata pentru ca aveau nevoie de mai mult personal.

| Ionică_Plută_1998 a răspuns:

M-am inacris si eu dar nu am dat la timp examenul psihologic si am pierdut locul. Daca se vor mai face inscrieri se va anunta. Asa mi s-a spus. Bafta!

| PrESeUS explică (pentru Ionică_Plută_1998):

Multa bafta. S, a scos aia cu inaltimea?

| Ionică_Plută_1998 a răspuns (pentru PrESeUS):

Da, s-a scos, de anul asta, si proba sportiva e de copii laughing 2 min tine maxim/concurent, gasiti pe Youtube proba sportiva.