| ShisuiEtern a întrebat:

As dori si eu niste sugestii de facultati/job-uri pentru viitor, tin sa mentionez ca sunt in clasa a-12-a filologie. aveam de gand sa ma bag pe o scoala de subofiteri de politie/jandarmi dar anul acesta din ce am auzit nu se fac inscrieri.
Asa ca as dori sa mai am niste variante

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Anul acesta nu se fac inscrieri... dar se fac in Ianuarie... si de ce nu ai astepta cateva luni in plus? In aceste luni ai timp sa te pregatesti mai bine. happy

Acum ca admiterea va fi o singura data pe an mediile de intrare voi fi mai mari, deci mai bine te-ai pregatii pentru ca este o meserie stabila, iar daca iti si place asta... nu ai niciun argument pentru a nu da. happy

2 răspunsuri:
| blzer a răspuns:

Salut,

Sunt multe variante spre care te poți duce :

Facultatea de Drept
Facultatea de Jurnalistică
Facultatea de Limbi Străine
Facultatea de Geografie
ASE etc.

Eu consider că astea sunt cele mai ok, dar depinde de tine ce-ți place.

Baftă!

| drakudark a răspuns:

Facultatea de chimie, medicina veterinara.