| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Vreau să vă spun, după ce termin liceul poate aș vrea să merg la postliceală, anul acesta termin clasa a 12 a. Îmi puteți spune cum este la postliceală? Doar cei care știți, sau care au fost la postliceală. Este la fel ca și la Liceu? Ai diriginte/dirigintă se fac ore Română, Matematică, se începe din Septembrie, adică din toamnă așa ca școlile gimnaziale și Liceele? Știu că faci încă 3 ani de școală după ce termini liceul și am auzit că acolo ați pot gasi un loc de muncă cum ar fi, farmacist sau persoana de aia care face masaje, nu știu cum i se spune fizioterapeut ceva de genul.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-ar potrivi o scoala postliceala de frizeri!
ca asistent farmacist nu ai cum sa gasesti locuri de munca, ca nu apar 30 de farmacii in oraselul tau in fiecare an, cares a aiba nevoie de vanzatori in farmacie, dar de frizeri este nevoie tot timpul, fiindca o freizeri are 5-10 frizeri si te poti angaja oriunde. Apoi, omului ii creste parul tot timpul, deci trebuei sa se tunda...

| Catrice a răspuns:

Mișto frate, eu zic sa încerci, n-o sa regreti, faci școală doar te pregătești de munca, te simți ca la facultate dar ești de fapt la liceu.