| iuliana24 a întrebat:

Buna lume! La liceu sunt pe profil de filologie si ma gandeam ca după ce termin liceul, daca as putea sa intru undeva, iar dupa sa ies fizioterapeut.
Imi puteti spune va rog daca se poate sa intru undeva, si daca da, unde?

Răspuns Câştigător
| Andreea1626 a răspuns:

Buna! Profilul nu este atat de important, te poti pregati suplimentar la xe domenii ai nevoie in timpul liber. Cat despre fizioterapie, multe facultati, au ca domenii fizioterapia si kinetoterapia. Depinde de orasul in care iti doresti sa studiezi, de exemplu in Pitesti, exista aceasta ramura la Facultatea de stiinte, educatie fizica si informatica

| iuliana24 explică (pentru Andreea1626):

Multumesc! Imi mai poti spune te rog si alte facumtati unde as putea face fizioterapie? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Dede_Chimz_1996 a răspuns:

Poți intra oriunde. Atâta timp cât ai diploma de bacalaureat poți merge la orice facultate vrei! Liceul e irelevant!