| Eℓℓa a întrebat:

Buna!:-)
Spuneti-mi si mie va rog la ce materii sa da teza la filologie si cum este in general profilul.

Răspuns Câştigător
| adriaaaaaaaan a răspuns:

E foarte usor profilul! tot acolo m-am inscris ei eu! mate nu faci decat doua ore pe saptamana si scapi si de fizica si chimie.
teze de dat dai la :
limba romana
limba franceza
limba latina
istorie/geografie
atat... sper ca ti-am fost de ajutor

funda? big grin

2 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Teza poate fi la limba franceza sau engleza... Eu am fost stiinte sociale, nu filologie, dar cei de la filologie din anul meu au dat in toti cei 4 ani engleza pentru ca au ales-o ca L1 ( prima limba straina studiata ).

E un profil usor, mai ales din clasa a 11-a cand scapi de fizica, mate, chimie, biologie... In schimb o sa faci o materie numita "Stiinte" care le va cuprinde pe toate 4. Nu e grea, din cate stiu eu de la colegii de la filo. Doar latina le-a mai facut probleme pentru ca aveau o singura ora pe saptamana si totusi dadeau teza. In rest, e un profil mai mult decat accesibil.

| andy123 a răspuns:

Buna. Eu sunt in clasa a 10a la acest profil si imi place foarte mult in conditiile in care ma pricep la literatura si engleza. Este destul de usor daca iti place ce faci. Teze dai la romana, latina, geografie sau istorie(ai de ales) si engleza.