| zinalk a întrebat:

ce puteti sa-mi spuneti despre profilul filologie?
la ce dau teza, bac...etc...FUNDA

Răspuns Câştigător
| dreamout a răspuns:

Bunahappy
eu sunt la filo. E super profilul happy Fac 5 ore de engleza [+geografia angliei/istoria] si 4 de romana happy
Teza dai la : romana, engleza, latina, istorie sau geografie.
Bacul il dai la : romana, istorie si geografie. Si competentele la TIC, romana si engleza happy

3 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Buna. Dai teza la romana, latina, engleza sau franceza, istorie sau geografie. Si bac dai la romana istorie sau geografie, engleza sau franceza.
Succes! Depinde si pe ce se axeaza liceul. Ca unele poate se axeaza pe limbi straine altele pe istorie happy

| Justme_5871 a răspuns:

Eu sunt la acest profil, intensiv engleza. Teza vei da la limba romana, limba latina, limba engleza, geografie sau istorie! Cu bacul nu sunt prea sigura deoarece tot se schimba. Cred ca la : limba romana, limba engleza, geografie sau istorie, competente digitale, posibil la logica sau filozofie.

| amintirestearsa a răspuns:

Pai la filologie dai teza la engleza si la romana.:diar la bac dai engleza, romana si cred ca si istorie:d