| ☺ Cristinik ☺ a întrebat:

Imi spuneti si mie cate ceva despre profilul de filologie? la ce dau teza?

Răspuns Câştigător
| Ruxi_8811 a răspuns:

Buna Cristina! La filologie o sa fie cam asa: O sa ai multe ore de romana, iar mate o sa ai doar vreo 2-3 ore. Pe langa cele doua limbi moderne invatate in gimnaziu (engleza si franceza) o sa trebuiasca sa alegi dintre germana si spaniola. In legatura cu tezele o sa ai la romana, la alegere intre istorie/geografie, la engleza si la limba latina. Succes la filowinking! siii... funda? :X

8 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna!
Profilul de filologie simplu fara intensiv se refera la engleza, franceza, romana, latina, geografie si istorie.
Pa, pa!

| spyke321 a răspuns:

Romana, Engleza, Franceza, Latina

| Helenèa a răspuns:

Filologia e un profil umanist, de limbi. Se axeaza in principal pe lb. romana, engleza, franceza, latina, dar si istorie sau geografie. Teze dai la romana, engleza, latina si la o materie la alegere intre geografie si istorie.

| Doublekillll a răspuns:

Eu sunt la filologiehappy
este usor, fara multa mate chimie fizica si biologie.
tezele sunt la alegere:engleza sau franceza
istorie sau geografie
romana obligatoriu
si latina

| Doublekillll a răspuns:

A si am uitat sa mentionez, din clasa a11a numai faci matematica chimie fizica si biologie deloc

| miranda a răspuns:

Profilul de filo este unul foarte fain. Daca iti place literatura si limbile straine si urasti matematica si fizica, atunci la filo iti e locul big grin. Teze dai la romana, engleza, latina, istorie/geografie. Sper ca te-am ajutat! Pa :*

| ChuckybooM a răspuns:

1. Filooooooooooo :-x.
1. Se dau teze la : Romana, latina, prima limba straina, istorie/geografie.
Succes in viitor kiss!

| LaLa_6349 a răspuns:

Hey
La filologie se da teza la :romana, engleza[lb1]latina si istorie sau geografie la alegere big grin
[pot sa iti spun ca la filo nu prea faci matewinking ]