Întrebare recomandată | InfinityIsTheLimit a întrebat:

Stie careva cum e treaba cu admiterea la facultatea de medicina specializarea Asistenta Medicala Generala din Brasov? Se fac 2 sesiuni de admitere? Ma refer la examen..eu nu reusesc sa ajung la prima. As putea da in toamna examenul de admitere sau pot sa imi iau gandul de la facultatea astea?

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Sesiunea a doua de admitere se tine doar in cazul in care mai raman locuri libere dupa prima, lucru care e putin probabil sa se intample in conditiile in care concurenta devine din ce in ce mai mare.