| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt angajată si as dori sa ma inscriu la postliceala dar fara frecventa prea multa, cunoasteti o postliceala in Constanta de genul asta la care ma pot inscrie? Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit de postliceala fara frecventa, ca acolo se cere chiar practica zilnic, cateva luni pe an, pe care nu o poti face daca esti angajata.

| Okrutne a răspuns (pentru Violleta2022):

Ideea este ca am pensie de urmaș și dacă nu îmi continui studiile după terminarea liceului nu mai pot benefica de ea, ai idee unde ma pot înscrie la stat fara frecventa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Okrutne):

Dupa cum am spus, nu exista postliceala fara frecventa, fiindca postliceala este un curs de 3 ani de meserii si ai nevoie sa mergi zilnic la scoala ca sa inveti ce se face pas cu pas in meseria respectiva si ai 2-3 luni de parctica pe an, unde ai obligatia sa mergi zi de zi.
Deci ce vrei tu fara frecventa, nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posticeală de asistenți medicali.

| Okrutne a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scris unei postliceale de asitenti medicali din Constanta si au spus ca nu pot face asta, ai idee unde mai pot aplica?