| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt elev în clasa a 12-a pe profil uman și ideea este că nu știu ce facultate să aleg dintre psihologie și Economie și Administrarea afacerilor (contabilitate). Ambele îmi plac, în ambele mă văd profesând, pentru că ador matematica de mic copil dar și să ajut oamenii în vederea problemelor lor. Care credeți că este de viitor, Și de pe ce criterii aș putea face o alegere? Poate aveți cunoștințe despre una dintre meserii, m-ar ajuta.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te pe psihologie, ar fi cazul să devină și la noi o meserie căutată (doar tu să fii profesionist)

| Anonimul151 a răspuns:

Trebuie să alegi exact ceea ce vrei să faci mai departe. După cum știu, poți să faci ambele facultăți, dar nu știu dacă în același timp.

Dar tu poți lua decizia unde vrei să mergi. Nimeni altcineva nu poate decide în locul tău.

Sfatul meu, e sa alegi ceea ce te vezi făcând în viitor deși e cam grea decizia. Pe viitor sa nu îți para rău. Gândește-te foarte bine la varianta pe care o alegi...

Ambele sunt de viitor.