| °○•ღєℓℓαღ •○°™ a întrebat:

Sunt in clasa 8a si ma gandesc de pe acum ce meserii sunt de viitor.profesori mi-au spus ca ma descrc bine in domeniul comunicari si la limbile straine de accea optez pentru un liceu cu profil filologie.si am citit mult pe aici pana am vazut meseria de avocat, dar intrebarea mea este aceea daca dupa terminarea liceului iti trebuie vreo medeie pentru a face dreptul.Ma macina gandul ca atunci cand voi ajunge mare sa traiesc de pe bani parintilor ceea ce nu sunt de acord.As dori cateva meserii care se pot practica dupa terminarea lceului cu profil filologie, mentionez ca nu prea ma pricep la matematica dar in schimb imi place sa desenez mobila adica designer interior sau agent imobiliar. Mi-as dori ca aceste meserii sa fie pe placul meu si sa nu fiu nevoita sa practic aceasta meserie cu greata! multumesc anticipat!:*P

Răspuns Câştigător
| lucib a răspuns:

Eu ti-as sugera medicina pentru ca multi oameni sunt bolnavi.

2 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Ca avocat iti trebuie media din liceu. Daca vrei sa te faci designer trebuie sa urmezi un liceu cu profil artistic, deci in niciun caz filologie.Bafta!

| NimeniCuActe a răspuns:

Deci iti place sa desenezi mobila = agent imobiliar? wow laughing nais skillz girl happy Meserii pe care sa le poti practica dupa terminarea liceului nu-ti recomand pentru ca sunt in niste sectoare prost-platite happy Fa o facultate, stai cu burta pe carte si abia apoi gandeste-te la un job... cel mai probabil vei ajunge sa traiesti din banii parintilor happy din pacate