| MayaAlle16 a întrebat:

Buna,sunt in clasa a 12-a la mate-info si m-am hotarat sa dau la dermatologie sau chirurgie estetica. Imi puteti da niste informati? Trebuie sa dau la medicina generala sau la farmacie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista, in facultate, specializare intr-o ramura a medicinii, aceasta se face dupa terminarea facultatii.
Trebuie sa urmezi o facultate de medicina.

| Caduceus a răspuns:

Buna!
Trebuie sa dai la medicina.
Pe farmacie iesi doar farmacist, pe cand de la medicina poti fi chirurg,, pneumolog, cardiolog, necrolog neurochirurg etc...
Eu, in locul tau asi alege clar chirurgia!
Dermatology sucks!