| Maria139 a întrebat:

sunt in clasa a 12, la liceu teologic, si as vrea sa ma duc pe informatica, programator, nu am facut in liceu deloc matematica, dar imi doresc mult sa urmez facultatea aceasta, am inteles ca nu prea e multa matematica, ma puteti sfatui?happy

1 răspuns:
| DanAmarandei a răspuns:

Intr-adevar, matematica (asa cum se face in liceu) nu e cine stie ce. In schimb, ai nevoie de o capacitate de analiza multifactoriala pe care matematica ti-o dezvolta. Exista posibilitatea sa ai un talent innascut si sa iti functioneze mintea asemenea unui procesor, dar, de regula, pentru a ajunge acolo iti trebuie cativa ani de matematica.Succes iti urez oricum!