| Maria139 a întrebat:

sunt in clasa a 12, la liceu teologic, si as vrea sa ma duc pe informatica, programator, nu am facut in liceu deloc matematica, dar imi doresc mult sa urmez facultatea aceasta, am inteles ca nu prea e multa matematica, ma puteti sfatui?happyb

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Cine ți-a spus că nu se face matematică multă a avut dreptate, acolo nu se face multă, se face foarte multă matematică. Nu ai nici cea mai mică șansă să treci de primul an fără matematică.
Mai bine orientează-te pe profil filologic, cum ar fi facultatea de litere, sau limbi și literaturi străine, istorie, geografie...etc.

| Maria139 explică (pentru 0rlando):

Poi da, profil de mate info, dar eu fac doar informatica, programare...