| DiannaDia a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a.Eu as vrea sa merg la stiinte sociale.As vrea sa ma fac avocat.Ce alte profesii/meserii mai poti face? Mai stiu profesor.In rest... Apoi, ce facultate trebuie sa urmez? Nu sunt prea informata si asta nu prea ma incanta.Multumesc mult pentru raspunsuri!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să fii avocată, mergi la Facultatea de Drept.
Liceul, ce îți place.
Succes!
Pa, pa.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca nu esti incantata de faptul ca nu esti informata de ce nu faci ceva in legatura cu asta? informeaza-te leneso

| DiannaDia explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Intr-adevar,punand intrebarea aici se vede clar ca nu ma intereseaza.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pune mana pe carte si invata bine si orienteazate spre medicina nu drept unde ca sa avansezi trebuie sa iei acadeaua avocatului in gura ca sa isi faci si tu un amarat de stagiu

| Azµre a răspuns:

Ca să devii avocat nu trebuie să faci stiințe sociale în mod special.
Trebuie să știi română, engleză și economie ca să dai la Facultatea de drept din București.

| Picaa a răspuns:

Poti urma aproape toate facultatile.

| Picaa a răspuns:

Idiot esti tu. Copil frustrat. Mai citete odata ce am scris. APROAPE TOATE FACULTATILE ( adica cu exceptia a 2-3-4 ). Get a life.