| Idknonsenskmspls a întrebat:

Buna, sunt in Germania si as vrea sa fac un Ausbildung ca Medizinische Fachangestellte. Insa nu stiu daca ar fi recunoscut in Romania, pentru ca as vrea sa ma mut inapoi in cativa ani si nu ar merita sa il fac daca ma mut in Romania si nu mi-e recunoscuta diploma.
Pe google nu gasesc nicio informatie utila. Aveti vreo idee daca diplomele din Germania sunt recunoscute sau unde as putea sa ma interesez?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia tu diploma de la nemți, profesezi acolo o vreme și dacă vrei acasă, o echivalezi dar mai intâi, s-o AI

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dă un telefon la o firmă din Romania la care ai putea lucra peste 5 ani și punele aceiași intrebare, dar ca și cum ai vrea să te angajezi maine.