| justme1234 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema, va rog ajutati-ma!
De mica am vrut sa merg la medicina veterinara dar nimeni nu m-a sustinut in aceasta directie. Toata lumea mi-a zis sa dau la medicina umana, pentru ca e mai bine...si in final m-am hotarat asupra medicinei umane. Dar in timp am realizat ca nu e ceea ce imi doresc. Stie cineva cum e la Medicina Veterinara in Bucuresti? E mai greu decat la medicina umana? E chiar asa "fara viitor", nu gasesti de lucru dupa?
Sa raman pe medicina umana sau sa urmez veterinara?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu ai pasiune pentru medicina umana, renunta, pentru ca este o facultate extrem de grea si de solicitanta si daca nu ai pasiune, degeaba. Nu e chiar asa rau, iti poti gasi ca medic veterinar job, mai ales ca tot mai multi oameni isi iau animale de companie. Du-te unde-ti doresti, se gaseste loc pentru toata lumea