| justme1234 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema, va rog ajutati-ma!
De mica am vrut sa merg la medicina veterinara dar nimeni nu m-a sustinut in aceasta directie. Toata lumea mi-a zis sa dau la medicina umana, pentru ca e mai bine...si in final m-am hotarat asupra medicinei umane. Dar in timp am realizat ca nu e ceea ce imi doresc. Stie cineva cum e la Medicina Veterinara in Bucuresti? E mai greu decat la medicina umana? E chiar asa "fara viitor", nu gasesti de lucru dupa?
Sa raman pe medicina umana sau sa urmez veterinara?
Materiile, examenele, sunt bazate tot pe aceesi structura?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu daca este mai grea sau mai usoara, insa parerea mea este ca daca iti place mai mult, asta ar trebui sa incerci. Daca ramai la medicina umana, s-ar putea ca pe la 30, 40 de ani sa incepi sa te intrebi de ce nu ai dat la medicina veterinara, iar atunci va fi prea tarziu sa mai schimbi ceva.

Acum daca faci alegerea asta, stii ca a fost alegerea ta si nu a altora.

Este mult mai usor sa traim cu deciziile noastre gresite decat cu deciziile gresite ale altora.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In medicina veterinara se castiga multi bani in Romania nu prea pentru ca lumea lasa animalele sa moara de buna voie dar prin alte tari le duce la veterinar, bagate unde te indruma sufletu altfel iti va parea rau

| Ada78 a răspuns:

Medicina veterinara mu e munca usoara, trebuie sa consulti animale, sa spui daca e racit, sa faci radiografii si uneori chiar operatii.E mai greu sa fi veterinar decat medic pentru oameni pentru ca animalele nu pot vorbi si nu iti pot spune ce le doare.Eu iti recomand sa dai si la medicina veterinara avand in vedere ca aceasta meserie nu e prea raspandita.