| subcarpatii a întrebat:

Buna, sunt intr-o situatie destul de dificila si nu stiu ce sa aleg. Anul acesta am terminat scoala de asistenti medicali (am ales aceasta scoala deoarece am intrat la medicina doar la taxa) si aveam de gand sa merg in UK sa lucrez ca asistent medical, insa am fost sfatuit de cineva ca as putea sa incerc la medicina militara.

Ce sa fac? Sa merg in UK sau sa merg la medicina militara?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Asta ar însemna 6 ani de studiu intens, de mers zi de zi la cursuri, seminarii, laboratoare (aproape toată ziua pierdută), teancuri de cărți de citit. Susținere pe perioada facultății pentru ca nu poți lucra. Crezi ca vei fi mult mai împlinita dacă iesi medic militar? Eu zic ca nu se mai merita, ai deja o diploma in domeniul asta cu care îți poți găsi un loc de munca stabil, plăcut, salariu decent. Te sfătuiesc sa lucrezi ca asistent medical și după ceva timp tu decizi dacă vrei și ești hotărâtă sa te înscrii și la medicina.

1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

UK!